Визначення місця проживання дитини

Скористайтесь безкоштовною юридичною консультацією

Відповідно до ст. 160 СК України місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. Визначення місця проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини. Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається за нею самою.  

Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Наші досягнення: 

235 успішно завершених справ

112 справ завершених у строк до 2 місяців

100% гарантія конфіденційності

35 справ вирішених у досудовому порядку

85% успішно завершених справ

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ :

  • копія паспорта громадянина України;
  • довідка з місця реєстрації (проживання);
  • копія свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу (у разі наявності);
  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • довідка з місця навчання, виховання дитини;
  • довідка про сплату аліментів (у разі наявності).

ДЕТАЛІЗАЦІЯ ПОСЛУГИ:

  • підготовка та подання заяви про визначення місця проживання дитини;
  • участь у розгляді заяви про визнання місця проживання дитини;
  • відшкодування матеріальної та моральної шкоди  у разі самочинного змінення місця проживання малолітньої дитини.

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ:

Всі питання, що стосуються виховання і утримання дітей, повинні вирішуватися батьками по їхній взаємній згоді виходячи з інтересів дітей і з урахуванням їх думки. Якщо батьки і діти проживають разом, вони, як правило, із всіх питань виховання дітей домовляються самі.

Інша обстановка складається, коли батьки розірвали шлюб або, не розриваючи шлюбу, за якимись причинами проживають окремо. Питання визначення місця проживання дитини, при відсутності домовленості між батьками (усної або письмової) вирішується органом піки та піклування або судом.

Це дуже складна й важка категорія судових справ: адже від правильного вирішення такої справи залежить не тільки задоволення справедливих вимог кожної із сторін, від цього залежить доля дитини. Вирішуючи такі спори, суд в першу чергу керується інтересами самої дитини. При цьому суд враховує, хто з батьків піклується про дитину; бере до уваги прихильність дитини до кожного із батьків, а якщо в родині є ще діти - то їхню прихильність один до одного. Береться в рахунок і вік дитини, і стан її здоров'я, і інші індивідуальні якості.

Оцінюються також особисті якості і спосіб життя кожного з батьків.  

Якщо з'ясовується, що мати і батько рівною мірою  мають необхідні якості вихователя, суд звертає увагу на інше:  чи мають вони реальну можливість займатися дитиною, створити їй необхідні умови для виховання й розвитку. Тут суд враховує рід діяльності кожного з батьків, режим їхньої роботи, наявність у родині матері (батька) осіб, здатних надати допомогу в догляді за дитиною (бабусь, дідусів, інших родичів), матеріальне становище батьків і т.п. Але кращі побутові умови, більше високий рівень матеріальної забезпеченості одного з батьків самі по собі ніколи не кладуться судом в основу рішення про визначення місця проживання дитини. При вирішенні судом питання про визначення місця проживання дитини, не приймається до уваги, хто з батьків був ініціатором розлучення або винуватцем розладу в сім’ї або її розпаді.

Бажання самої дитини проживати з тим або іншим із батьків враховується, але не має для суду вирішального значення. Суд з’ясовує думку дитини, якщо вона по своєму віку, стану здоров'я, розвитку може її усвідомлено висловити. Для того щоб не травмувати дитину, розмова з нею проводиться, як правило, у позасудовій обстановці, у присутності педагога й у відсутності осіб, які могли б зробити на дитину психологічний тиск.

 

 

Переваги

Лояльні ціни на юридичні послуги

Фіксована вартість

Відсутність додаткових платежів

Своєчасне надання послуг

Виконання судових рішень

Задати питання