Запроваджений Кабміном новий порядок обчислення пенсій призведе до порушення прав пенсіонерів

Кабінетом Міністрів України змінено порядок обчислення пенсій для окремих категорій громадян. Постановою Уряду № 112 від 25 березня цього року, зокрема, встановлено, що для обчислення пенсії військовослужбовців та державних службовців за основу беруться складові грошового забезпечення (надбавки, премії тощо) за останні 60, а не за 24 календарних місяці, як це було до прийняття Постанови, що призведе до значного зменшення розміру пенсії таким особам.
Крім того, дія норм вказаної Постанови призведе до зменшення розміру соціальних виплат та пенсій Чорнобильцям, оскільки такі суми відтепер незалежно від відсоткового співвідношення до розміру прожиткового мінімуму встановлені у фіксованому розмірі, що виключить можливість їх збільшення при підвищенні соціальних стандартів.
Такі зменшення виплат неодноразово визнавались Конституційним Судом неконституційними, оскільки фактично відбувається звуження обсягу існуючого права на пенсійне забезпечення. Тому всі громадяни, яким внаслідок дії зазначеної Постанови Уряду суми пенсій будуть недоплачені, мають право на їх відшкодування.