Захист власності позичальників, які позбавлені можливості виплачувати кредити

07 червня 2014 року набрав чинності Закон України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» № 1304-VІІ,  яким забороняється стягувати майно позичальників (боржників), які мають кредитні зобов'язання за договорами споживчого кредиту в іноземній валюті і не мають можливості виплатити кредит.
Таке рішення Парламенту прийнято у зв’язку з тим, що внаслідок різких курсових коливань на валютному ринку України, знецінення національної валюти громадяни України втратили значну частину своїх коштів. Через знецінення національної валюти десятки тисяч людей не мають можливості обслуговувати кредитні зобов'язання за споживчими кредитами в іноземній валюті. Банки та інші фінансові установи масово звертають стягнення і примусово вилучають у таких боржників рухоме і нерухоме майно. В тому числі, викидаючи людей із неповнолітніми дітьми з житла на вулицю і забираючи засоби до існування.
Прийнятим Верховною Радою Законом гарантується захист права власності позичальників, які не мають можливості виплатити споживчий кредит до стабілізації фінансової ситуації в Україні. Тепер у разі невиконання вимог цього Закону захист прав позичальників буде забезпечуватися шляхом звернення до суду, а недобросовісні фінустанови будуть притягнуті  до відповідальності Нацбанком.