Порядок відновлення утраченого або викраденого паспорту громадянина України

           Зазначене питання врегульоване наказом Міністерства внутрішніх справ України 13.04.2012  № 320 «Про затвердження Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України».
           Відповідно до п. 6.1 зазначеного положення для оформлення паспорта замість утраченого або викраденого особа подає до територіального органу Держаної міграційної служби України наступні документи:
-          заяву про втрату або викрадення паспорта;
-          дві (три - у разі одержання втраченого паспорта в іншому територіальному підрозділі) фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см;
-         платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита або копію документа про звільнення від сплати державного мита ( за отримання зазначеної адміністративної послуги сплачується державне мито у розмірі 34 грн.);
-      документи, на підставі яких у паспорті проставляються відмітки на сторінках від сьомої до дев'ятої (дані про дітей віком до 16 років, наявність паспорта громадянина України для виїзду за кордон), пред’являються за наявності;
-         копію постанови про порушення або відмову в порушенні кримінальної справи за заявою особи до органів внутрішніх справ про викрадення паспорта (пред’являється за наявності).
 
               Заява про втрату паспорта реєструється в Журналі реєстрації заяв про втрату або викрадення паспорта, після чого посадовою особою територіального підрозділу заводиться справа про втрату або викрадення паспорта (далі - справа про втрату паспорта), до якої долучаються подані документи та матеріали перевірки.
             До видачі паспорта територіальний підрозділ на підставі заяви видає громадянину тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України (далі - тимчасове посвідчення).
            Строк розгляду заяви про втрату паспорта - 1 місяць. У разі необхідності проведення додаткової перевірки за матеріалами справи про втрату паспорта або несвоєчасного надходження відповіді на направлені запити строк розгляду продовжується не більше ніж на 1 місяць.
         Також, роз’яснюємо що відповідно до ст. 197 КУпАП проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт, без паспорта або за недійсним паспортом, а також проживання без реєстрації місця проживання чи перебування є адмінстратвиним правопорушенням та тягнення за собою накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.).
          Відповідно до ст. 198 КУпАП за умисне зіпсуття паспорта чи недбале зберігання паспорта, що спричинило його втрату передбачено адміністративну відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.).